
Met ingang van het nieuwe jaar 2025 bestaat de Efteling Stoomtrein Maatschappij niet meer. Dit wordt dan de nieuwe Efteling Spoorweg Maatschappij. Met het zelfde doel, het laten rijden van treinen door De Efteling. Met een groot verschil. De Efteling Spoorweg Maatschappij rijdt met elektrische tractie
Elektrische locomotieven
In De Efteling; een attractiepark in Kaatsheuvel; gaat de stoomtrein verdwijnen. Het gaat alleen om de locomotief die wordt vervangen door een elektrisch exemplaar.
Kapotte stoomlocomotieven
Van de drie stoomlocomotieven zijn er twee kapot. Alleen de donkerrode stoomlocomotief “Trijntje” rijdt nog. Maar dit is te weinig capiciteit voor de trein op drukke dagen. En als ook deze locomotief ook de geest geeft, dan rijden er helemaal geen treinen meer op de 2 kilometer lange smalspoorlijn door het pretpark. Het vervangen van de defecte stoomketels gaat zo veel kosten dat De Efteling er van heeft afgezien. Alternatief zijn batterij-elektrische locomotieven, die momenteel gebouwd worden in Engeland. Een eerste exemplaar gaat deze winter rijden, dan nog samen met de stoomtrein; zodat er twee treinen rijden. Vanaf voorjaar 2025, wanner de tweede elektrische locomotief instroomt, dan gaat de stoomloc uit dienst.
Rijtuigen
De rijtuigen worden niet vervangen. Die worden opgeknapt weer ingezet achter de nieuwe elektrische locomotieven, die het uiterlijk krijgen van de huidige stoomlocomotieven.
Zonne energie
Het opladen van de locomotieven gaat met elektriciteit uit zonnepanelen die geplaatst zijn op parkeerplaatsoverkappingen en een zonnepark.
Vanaf 1 januari 2025, maar dan nog niet elektrisch
Vanaf 1 januari 2025 rijdt de Efteling Spoorweg Maatschappij dagelijks treinen door De Efteling, maar op deze datum zijn de nieuwe elektrische locomotieven nog niet geleverd. Zo lang treinen nog niet met elektrische tractie kunnen worden gereden, wordt er met stoomtractie gereden.